Easy Living

503 föremål
SIDOBORD, art deco, 1930/30-tal.
Klubbat pris
16 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1960/70-tal.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st, Thonet, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
8 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st olika, Thonettyp, 1900-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIK KIRKEGAARD, karmstol, Høng Stolefabrik, 1960-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MONTER, Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
14 501 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, 1950-tal.
SKÅP, 1950-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLOR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1960-tal.
FÅTÖLJER, ett par, 1960-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 8 st, Italien, 1900-talets slut.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, soffbord, "Brasilia", Swedese.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JONAS LINDVALL, pallar, 3 st, "Oak", Skandiform, 2000-tal.
Klubbat pris
5 420 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, FÅTÖLJER, ett par "Jetson".
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, stolar, 4 st, "J-39", FDB möbler, Danmark.
Klubbat pris
8 801 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VIKSKÄRM, Alberts, Tibro, 1950-tal.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 4 st, "Cesca", Marcel Breuer, Thonet 1970-tal.
Klubbat pris
4 720 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, BORD, Artek, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
980 EUR
Utropspris
200 EUR
SOFFBORD, Danmark, 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKHYLLA Milo Baughmans stil 1970/80-tal.
Klubbat pris
8 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
B&B ITALIA, Soffa, "Harry large".
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Karin",
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIDOBORD, sent 1900-tal.
SIDOBORD, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, X-stolen, ett par.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKHYLLA, möjligen Danmark, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, Cappellini.
STOLAR, 4 st, Cappellini.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1970-tal.
FÅTÖLJER, ett par, 1970-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien.
Klubbat pris
12 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KORGSTOL, sk "Peacock chair", 1970-tal.
Klubbat pris
610 EUR
Utropspris
300 EUR
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
360 EUR
Utropspris
200 EUR
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 808 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, 1940-tal.
SOFFA, 1940-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FLADDERMUSFÅTÖLJ, koskinn, 1900-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj "Karin", DUX.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLA, 1930-tal.
BOKHYLLA, 1930-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EERO SAARINEN, bord, "Tulip", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
24 100 SEK
Utropspris
15 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, Art Déco, 1920-/30-tal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD modern tillverkning.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1940/50-tal.
FÅTÖLJ, 1940/50-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
150 EUR
ARTEDI, soffbord, Italien, 1970-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KONSOLBORD, art decostil, modern tillverkning.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BARSKÅP PÅ HJUL, Italien 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien, formgivet 1981.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
7 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFA, 3 sits, modell 703, Josef Frank för Svenskt Tenn.
Klubbat pris
11 900 SEK
Utropspris
12 000 SEK
GUNGFÅTÖLJ, 1940-tal,
GUNGFÅTÖLJ, 1940-tal,
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, Swedish Grace, 1920-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, NK-verkstäder, Nyköping, 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD modern tillverkning.
SOFFBORD modern tillverkning.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK