1548 föremål
Matta Kelim ca 289x202 cm.
1d 20 tim
Matta Kelim ca 289x202 cm.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Nordiska Kompaniet, golvur, 1943.
2d 22 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Nils Andersson, "Oxspannet".
1d 22 tim
Nils Andersson, "Oxspannet".
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bord, 1800-tal.
22 tim 56m
Bord, 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sven Ljungberg, landskap.
3d 23 tim
Sven Ljungberg, landskap.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Spegel, gustaviansk stil,  1900-talets början.
1d 21 tim
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Erling Ärlingsson, hästar på bete.
4d 23 tim
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Agda Holst, Stilleben.
3d 23 tim
Agda Holst, Stilleben.
400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jan Palmu, Stilleben.
2d 23 tim
Jan Palmu, Stilleben.
130 EUR
Utropspris
250 EUR
Matta orientalisk ca 153x92 cm.
4d 23 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta Kashmir silke ca 223x125 cm.
3d 23 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
Albert Lindfors, Skiss för kuliss.
1d 21 tim
30 EUR
Utropspris
250 EUR
Byrå 1960-tal Emmaboda.
4d
Byrå 1960-tal Emmaboda.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, 1920/30-tal.
2d 21 tim
Bordslampa, 1920/30-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Kaukasisk semiantik/antik ca 153x123 cm.
3d 23 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Marjukka Vainio, "Pivoine IV",
4d 22 tim
100 EUR
Utropspris
400 EUR
Oscar Reutersvärd, skulptur utan titel.
4d 23 tim
3 100 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Madeleine Pyk, "Våran Murare".
3d 16 tim
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj, 1900-talets mitt.
3d 18 tim
Fåtölj, 1900-talets mitt.
5 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Alexander Kulkoff, "Hamburg".
2d 23 tim
Alexander Kulkoff, "Hamburg".
30 EUR
Utropspris
400 EUR
Ulf Scherlin, troligen. Spegel, 2006.
2d 21 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta orientalisk ca 196x199 cm.
1d
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
John-Erik Göransson, "Sex steg" (No 6).
3d 22 tim
100 EUR
Utropspris
250 EUR
Tidningsställ Thonet tidigt 1900-tal.
6d 22 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vägglampor, ett par, 1900-talets mitt.
1d 22 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gnistskydd Louis XVI-stil 1900-tal.
1d 23 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-talet mitt.
3d 21 tim
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Tamburmajor/rockhängare 2000-tal.
1d 23 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Loro Piana, plånbok.
5d 23 tim
Loro Piana, plånbok.
655 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Piedestal, samtida tillverkning.
4d 18 tim
910 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtöljer ett par 1940-tal.
6d 23 tim
Fåtöljer ett par 1940-tal.
10 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Matbord, Byarum.
2d 21 tim
Matbord, Byarum.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lotte Laserstein, "Matilda 3 1/2 mån".
7d
1 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Mårten Andersson, "Utan titel".
4d 22 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Trädgårdssoffa, tidigt 1900-tal.
4d 21 tim
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sängbord, ett par, 1920/30-tal.
3d 21 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Oscar Björck, Kyrkointeriör.
4d 19 tim
Oscar Björck, Kyrkointeriör.
300 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Cartier, scarf.
5d 23 tim
Cartier, scarf.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard/ väggbord, 1900-tal.
5d 20 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stig Claesson, Malmgårdsvägen.
22 tim 50m
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Månskensampel, jugend, omkring år 1900.
23 tim 15m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp/skänk 1800-talets senare del.
5d 19 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vägg/bords-lampa 1900-talets mitt.
5d 19 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Einar Lynge-Ahlberg, Utan titel.
4d 23 tim
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Poudreuse, rokoko, 1700-tal.
5d 21 tim
Poudreuse, rokoko, 1700-tal.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Toilettespegel, gustaviansk, sent 1700-tal.
5d 22 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Eino Kauria, Musikanter.
6d 23 tim
Eino Kauria, Musikanter.
100 EUR
Utropspris
250 EUR