Easy Living

503 föremål
HANS J WEGNER, fåtölj, "CH 25", Carl Hansen o Söner.
Klubbat pris
12 505 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, sideboard, "Rand", Asplund.
Klubbat pris
6 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKHYLLOR, ett par, art deco, 1930-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 8 st, Italien, 1900-talets slut.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KARMSTOLAR ett par och STOLAR ett par, Thonettyp, 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR 4 st, Svegards, Markaryd.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOL, Svegards, Markaryd.
KARMSTOL, Svegards, Markaryd.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 6 st, Thonet, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
8 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TIDNINGSSTÄLL, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stolar, ett par, "DCM", Herman Miller.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÅTÖLJ, Italien 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, art-deco stil 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLA med vitriner, 1930-tal.
Klubbat pris
1 558 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
150 EUR
SOFFA, Scandinavian Modern, 1960-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, Läsbord, Firma Karl Mathsson, Värnamo, 1967.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JONAS BOHLIN, matbord "Triptyk", Källemo 1989.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, bord, "Supercirkel", 1978.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, 3 st, Italien.
FÅTÖLJER, 3 st, Italien.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
200 EUR
BORD,  Nordiska Kompaniet, 1950-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, Brasilien, 1960/70-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRUNO MATHSSON, rullbord, "Berit".
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Norr 11, Danmark, 2000-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1960/70-tal.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD Osmanska riket, 1900-tal.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EERO SAARINEN, bord, "Tulip", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
24 100 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ESTRID ERICSON, tillskriven. Spegel, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Farmor".
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, papperskorg, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, soffbord, "Brasilia", Swedese.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JONAS LINDVALL, pallar, 3 st, "Oak", Skandiform, 2000-tal.
Klubbat pris
5 420 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1960-tal.
FÅTÖLJER, ett par, 1960-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIEDESTAL, troligen Glas&Trä, Hovmantorp, 1950-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, 1940/50-tal.
SKÅP, 1940/50-tal.
Klubbat pris
5 250 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIDEBOARD modern tillverkning.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALF SVENSSON, stol, "Te-Ve", Ljungs industrier.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GIANCARLO VEGNI, stolar, fyra stycken, för Fasem, 1980-tal,
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JONATHAN ADLER, soffbord, 2000-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, sidobord, modell 75/modell 915.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Robin Day.
KARMSTOLAR, 6 st, Robin Day.
Klubbat pris
2 350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FLADDERMUSFÅTÖLJ, koskinn, 1900-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj "Pernilla" Dux.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, 1950/60-tal.
SOFFA, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK