Easy Living

436 föremål
BRUNO MATHSSON, Läsbord, Firma Karl Mathsson, Värnamo, 1967.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
INGO MAURER, taklampa, "Zettel'z", samtida.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PER SUNDBERG, vas, Orrefors Expo glas signerad.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, Scandinavian Modern, 1960-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PAOLO PIVA, konsollbord "Athos", B&B Italia.
Klubbat pris
4 020 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PALLAR, 3 stycken, 2000-tal.
PALLAR, 3 stycken, 2000-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ERIK WÖRTZ, skrivbord, 1950 -/60-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PAOLO PIVA, matbord "Athos", B&B Italia.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JONATHAN ADLER, soffbord, 2000-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALVAR AALTO, pallar, fyra st, modell 60 Artek, Finland.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vaser, 3 st, Gustavsbergs studio 1965-74.
Klubbat pris
3 815 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JONAS BOHLIN, matbord "Triptyk", Källemo 1989.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj "Karin", DUX.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, bord, "Supercirkel", 1978.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HARRY BERTOIA, barstolar, ett par, Knoll International.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
NILS JONSSON, sideboard "Lyon", Hugo Troeds Bjärnum.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, Tector, Italien, 2000-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SIGURD PERSSON, vas, sterlingsilver, Stockholm, 1984.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fotpall, Bruno Mathsson design.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ESTRID ERICSON, tillskriven. Spegel, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Farmor".
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, Bergboms, 1940-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAPIO WIRKKALA, taklampa, Iittala 1960-tal.
Klubbat pris
280 EUR
Utropspris
150 EUR
ALVAR AALTO, taklampa Nr A 333, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Farmor", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
NIELS GAMMELGAARD, soffa, "Moment", Ikea, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIEDESTAL, troligen Glas&Trä, Hovmantorp, 1950-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALF SVENSSON, stol, "Te-Ve", Ljungs industrier.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TIDNINGSSTÄLL, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANDERS PEHRSON, taklampa "Bumligen" Ateljé Lyktan Åhus.
Klubbat pris
2 610 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FREDRIK SCHRIEVER-ABELN, soffbord, Örebro, 1960/1970-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, Maison Le Dauphin, Frankrike, 1970-/80-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FLADDERMUSFÅTÖLJ, koskinn, 1900-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, fåtöljer ett par, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
NICOLA GALLIZIA, golvlampa, Penta, Italien, 2000-tal.
Klubbat pris
2 501 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, Danmark, 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK