Easy Living

436 föremål
NICLAS HOFLIN, taklampor, 8 st, "Vox", Rubn, 2000-tal.
Klubbat pris
8 001 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
7 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ARTEDI, soffbord, Italien, 1970-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GOLVLAMPA, Böhlmarks, 1940-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stolar, ett par, "DCM", Herman Miller.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ISAMU NOGUCHI, taklampa, "Akari"; Vitra, samtida.
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 8 st, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, bordslampor, ett par,
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen,
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
AXEL LARSSON, byrå, Svenska Möbelfabriken, 1930-tal.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", Fritz Hansen,
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TOM DIXON, taklampa, "Beat Stout Black".
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, modell 11-27, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
150 EUR
JEAN GILLON, karmstolar, ett par, 1960/70-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JONAS BOHLIN, matbord "Triptyk", Källemo 1989.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 8 stolar, "Myran", Fritz Hansen, 1970.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SVANTE SKOGH, soffa, 1900-talets tredje kvartal.
Klubbat pris
5 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, sideboard, "Rand", Asplund.
Klubbat pris
6 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 st, Cappellini.
STOLAR, 4 st, Cappellini.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, hyllsystem, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 450 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JONAS LINDVALL, pallar, 3 st, "Oak", Skandiform, 2000-tal.
Klubbat pris
5 420 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ILLUM WIKKELSØ, soffa, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERIK KIRKEGAARD, karmstol, Høng Stolefabrik, 1960-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, art deco, 1900-talets andra kvartal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, ett par, 2000-tal.
BORD, ett par, 2000-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFBORD, Knut Hesterberg, 1960-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GOLVLAMPA, Falkenbergs belysning, 1950-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK