Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!

950 föremål
SOFFA, Howard-modell, Englesson, 2000-tal.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
700 EUR
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
2 050 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORGSTOL, sk "Peacock chair", 1970-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
200 EUR
STOL, 1900/2000-tal.
STOL, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, porslin, Kina, modern tillverkning, 1900-tal.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BEN VAUTIER, serigrafi, signerad och numrerad 11/50.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOKHYLLA, 1930-tal.
BOKHYLLA, 1930-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BEN VAUTIER, serigrafi, signerad och numrerad 3/50.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL FRISENDAHL, skulptur, gips, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
360 EUR
Utropspris
200 EUR
GOLVLAMPOR, 2 st, Høvik Lys, Norge 2000-tal.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
200 EUR
PALLAR, 3 stycken, 2000-tal.
PALLAR, 3 stycken, 2000-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORD, ett par, 2000-tal.
BORD, ett par, 2000-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
AXEL LARSSON, byrå, Svenska Möbelfabriken, 1930-tal.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJ, 1940-tal.
FÅTÖLJ, 1940-tal.
Klubbat pris
551 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SVANTE SKOGH, soffa, 1900-talets tredje kvartal.
Klubbat pris
5 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ACHILLE OCH PIER CASTIGLIONI, golvlampa "Arco", Flos, Italien.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GILLIS LUNDGREN,  soffa, "Florida", Ikea, 1968.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL FAGERLUND, vägglampor, ett par snarlika, Orrefors.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BØRGE MOGENSEN, bänk, Fredericia A/S, 1950-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1980-tal.
SOFFBORD, 1980-tal.
Klubbat pris
1 202 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EERO SAARINEN, matbord, "Tulip",
Klubbat pris
31 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, stolar, 4 st, "J-39", FDB möbler, Danmark.
Klubbat pris
8 801 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SAFARISTOLAR, 3 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 665 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JØRGEN HØVELSKOV, stol "Harpan", Danmark,
Klubbat pris
12 001 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KARMSTOLAR OCH STOLAR, 2+2, Thonet Mundus.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, Bramin Danmark, CITES-intyg.
Klubbat pris
1 455 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen,
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Täbris, ca 395 x 295 cm.
Klubbat pris
6 300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GOLVLAMPA, Böhlmarks, 1940-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets slut.
BORDSLAMPA, 1900-talets slut.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MARI SIMMULSON, vas, lergods, Upsala-Ekeby, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TOBAKSBURK, marmor, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
715 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDOBORD, art deco, 1930/30-tal.
Klubbat pris
16 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÖCKER, 9 st.
BÖCKER, 9 st.
Klubbat pris
903 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RICKY POWELL, fotografi signerat och numrerat 11/20.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BÖCKER, 11 st.
BÖCKER, 11 st.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ARTEDI, soffbord, Italien, 1970-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ISAMU NOGUCHI, taklampa Akari, Vitra, samtida.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, kelim, orientalisk, ca 297 x 217 cm.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PABLO PICASSO, etsning, 1933, upplaga om 250.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
SOFFBORD, Danmark, 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ISAMU NOGUCHI, taklampa, "Akari"; Vitra, samtida.
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BÖCKER, 12 st.
BÖCKER, 12 st.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK