Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!

950 föremål
PIET HEIN & BRUNO MATHSSON, bord, Fritz Hansen, 1985.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PATTIE BOYD, fotografi, signerat och numrerat 13/50.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ERIK WÖRTZ, skrivbord, 1950 -/60-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VÄGGSKÅP, 1960-tal.
VÄGGSKÅP, 1960-tal.
Klubbat pris
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, Bergboms, 1960/70-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL FAGERLUND, taklampa, glas, 1970-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffbord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Carl Fagerlund Orrefors.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, Arkana, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSLAMPA, Valinte, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
131 EUR
Utropspris
150 EUR
GRÄDDSNÄCKA, silver, London 1744.
Klubbat pris
110 EUR
Utropspris
200 EUR
KORGSTOL, sk "Peacock chair", 1970-tal.
Klubbat pris
610 EUR
Utropspris
300 EUR
FÅTÖLJ, 1960-tal.
FÅTÖLJ, 1960-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsbergs studio 1962.
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fotpall, Bruno Mathsson design.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, NK-verkstäder, Nyköping, 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ANDERS PEHRSON, taklampa, "Tuben" Atelje Lyktan.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANDREI GENNADIEV, färgetsning, signerad.
Klubbat pris
110 EUR
Utropspris
150 EUR
GOLVLAMPA, Lyktan, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, skulptur, marmor, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, soffa, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, fåtöljer ett par, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ERICH OCH INGRID TRILLER, vas, stengods, Tobo.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets mitt.
SOFFBORD 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 211 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par Fischel, 1900-tal,
Klubbat pris
1 476 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, Knut Hesterberg, 1960-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, 3 pallar, "Palle", omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDO- / LAMPBORD, ett par, Kina, sent 1900-tal.
Klubbat pris
494 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Sputnik-modell, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1950 / 60-tal.
SOFFBORD, 1950 / 60-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RUNE JANSSON, olja på duk, signerad och daterad -57.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", Fritz Hansen,
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
ALVAR AALTO, fåtölj, modell 400 "Tank", Artek, 2004.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
TAKLYKTA, s k Bellmanslykta, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKHYLLOR MED HÖRNSKÅP, art-deco 1930-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, mässing och opalglas, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
224 EUR
Utropspris
200 EUR
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDEBOARD, sent 1800-tal.
SIDEBOARD, sent 1800-tal.
Klubbat pris
5 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ATTE LAITILA, olja på papper, signerad.
Klubbat pris
85 EUR
Utropspris
150 EUR
SOFFBORD, 1950-/60-tal.
SOFFBORD, 1950-/60-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIVBORD, funkis, 1940-tal.
SKRIVBORD, funkis, 1940-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MONTER, Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
14 501 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, Flos, Italien, 1900-talets slut.
Klubbat pris
770 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, 1940-/50-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CG HALLBERG, silver, ett par ljusstakar, 1961 Stockholm.
Klubbat pris
1 312 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, Dux, Bra Bohag, Ljungs Industrier, 1950-60-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ODON, färgetsning, signerad och numrerad 10/15, daterad 1998.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien, formgivet 1981.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FREDRIK SCHRIEVER-ABELN, soffbord, Örebro, 1960/1970-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÄNK, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
710 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NICLAS HOFLIN, taklampor, 8 st, "Vox", Rubn, 2000-tal.
Klubbat pris
8 001 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 255 x 170 cm.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
TOM DIXON, taklampa, "Beat Stout Black".
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK