Helsinki Design Sale F197

36 föremål
PAAVO TYNELL, taklampa, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
YKI NUMMI, golvlampor, ett par, modell 30-008, Orno 1960-tal.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, Taito/Idman 1900-talet mitt.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell A40, Valaistustyö.
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa, Taito 1930-tal.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 800 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, Idman, 1960-tal.
Klubbat pris
1 387 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
BORDSLAMPOR, 2 st, modell EV 60, Itsu 1950-tal.
Klubbat pris
490 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, modell A 1982, Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
PAAVO TYNELL, golvlampa, modell 9627, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 400 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
Klubbat pris
5 200 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
ALVAR AALTO, ett par, modell AE-9447-2, Itsu 1960-tal.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
PAAVO TYNELL, vägglampor ett par, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 9060 Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 800 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa, Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris
5 400 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, modell K2-20, Idman 1950-tal.
Klubbat pris
754 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell AE-7055, Itsu 1960-tal.
Klubbat pris
3 300 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
ALVAR AALTO,  golvlampa, modell A808, Valaistustyö.
Klubbat pris
3 900 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Klubbat pris
3 200 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell A622B, Valaistustyö.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
1 355 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
6 400 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, bordslampa, "Maija the Bee" Asko/Hienoteräs.
Klubbat pris
3 300 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
ALVAR AALTO, TAKLAMPA, "Bikupa" A331, Valaisinpaja.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

80. Åke Holm, skulptur, "Mose med kopparormen", stengods, Höganäs 1950-tal.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK