Easy Living

503 föremål
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, bord, "Supercirkel", 1978.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, papperskorg, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, BORD, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris
960 EUR
Utropspris
200 EUR
STOLAR, ett par, 1930-/1940-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKHYLLA/SIDEBOARD 1930-tal.
BOKHYLLA/SIDEBOARD 1930-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR/FÅTÖLJER ett par, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKHYLLA, Nordiska Kompaniet, 1930-40-tal, brickmärkt.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets tredje kvartal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 317 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRUNO MATHSSON, Läsbord, Firma Karl Mathsson, Värnamo, 1967.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, Italien 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, Danmark, 1950-tal.
Klubbat pris
120 EUR
Utropspris
400 EUR
ALVAR AALTO, fåtölj, modell 400 "Tank", Artek, 2004.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, 3 pallar, "Palle", omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD/SKRIVBORD, 1900-tal.
BORD/SKRIVBORD, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Thonettyp, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hällt.
Klubbat pris
3 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, travertin och marmor, 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JØRGEN HØVELSKOV, stol "Harpan", Danmark,
Klubbat pris
12 001 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KARMSTOLAR ett par 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKSKÅP, Art déco, 1920-tal.
BOKSKÅP, Art déco, 1920-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BARNSTOL, Thonetstil, 1900-talets första hälft/mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDOBORD, 1900-talets mitt.
SIDOBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JONAS BOHLIN, matbord "Triptyk", Källemo 1989.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅP, 1940/50-tal.
SKÅP, 1940/50-tal.
Klubbat pris
5 250 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, Arkana, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BOKHYLLOR MED HÖRNSKÅP, art-deco 1930-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRICKBORD, 1900-TAL.
BRICKBORD, 1900-TAL.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TIDNINGSSTÄLL, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR ett par och STOLAR ett par, Thonettyp, 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HANS J WEGNER, fåtölj, "CH 25", Carl Hansen o Söner.
Klubbat pris
12 505 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KORGSTOL, sk "Peacock chair", 1970-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
200 EUR
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st, Farstrup, Danmark.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, troligen IKEA.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
NIELS BENDTSEN, soffa, Ire, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1980-tal.
FÅTÖLJER, ett par, 1980-tal.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, art-deco stil 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD modern tillverkning.
SOFFBORD modern tillverkning.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSSPEGEL, mässing och glas, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 701 SEK
Utropspris
2 000 SEK