Asian decorative sale

102 föremål
Tekannor, 6 st Kina 1900-tal lergods.
Klubbat pris
2 031 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PANEL, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORG Vietnam 1800-talets slut.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STÄLL  23 st Kina 1900-tal.
STÄLL 23 st Kina 1900-tal.
Klubbat pris
1 988 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅL, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FIGURINER 7 st Kina 1900-tal nefrit.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT, Kina Mingdynastin, Wanli (1572-1620) porslin.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS Kina 1700-tal porslin.
VAS Kina 1700-tal porslin.
Klubbat pris
3 933 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KENDI, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
6 301 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FIGURINER ett par Kina sen Qing porslin.
Klubbat pris
11 111 SEK
Utropspris
3 000 SEK
UTAGAWA SADAKAGE, kolorerat träsnitt, 1840-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
247 EUR
Utropspris
200 EUR
SKULPTUR, nöt. Kina, med poem.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KUNISADA TSUNODA (TOYKUNI III) kolorerat träsnitt 1850-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FIGURIN, silver, Kina tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
40 EUR
Utropspris
150 EUR
BLOMKRUKA, porslin, Kina 1900-tal.
Klubbat pris
495 EUR
Utropspris
150 EUR
SKÅLFAT Kina Mingdynastin, Wanli (1572-1620) porslin.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKULPTUR, soapstone, Kina 1900-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
150 EUR
TEKANNA MED LOCK Kina Qianlong (1736-95) porslin.
Klubbat pris
3 180 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VATTENDROPPARE Kina 17/1800-tal porslin.
Klubbat pris
4 124 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS samt SKÅLAR 2 st Kina 1900-tal porslin.
Klubbat pris
10 506 SEK
Utropspris
2 500 SEK
URNOR med LOCK, ett par, porslin. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIEDESTAL, trä. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PLAKETT, porslin. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
3 611 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing, 1796-1820).
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIN, lackerat trä. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
2 458 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Vaser, 3 st, glaserat stengods, Japan,
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KANNA med LOCK, metall samt stenar. Tibet, 1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NEFRITFÖREMÅL, tre st, Qingdynastin.
Klubbat pris
8 580 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLAR, tre stycken, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FIGURIN, thailand, Bangkok stil, omkring 1900.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KRUKA med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅL samt SERVERINGSSKED, silver, Thailand, 1900-tal.
Klubbat pris
3 651 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DEKORDELAR, ett par, skuret trä. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VAS, porslin. Sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 431 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PLAKETT, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKULPTUR, brons. Thailand, 1900-tal. Hand.
Klubbat pris
901 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
6 160 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BUDDHA, brons. Thailand, 1900-tal. Bangkok.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDEBOARD, lackerat trä. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PIEDESTAL, Kina, 1900-tal.
PIEDESTAL, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BUDDHA, brons. Thailand, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKULPTUR, bambu. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BUDDHA, brons. Burma, 1900-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅl med LOCK, cloisonne. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HANDSPEGEL, försilvrad koppar och nefrit. Kina.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALL, lackerat trä. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 250 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVVAS, porslin, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIK, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong, omkring 1746.
Klubbat pris
3 209 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FAT, 7 st, cloisonne. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
2 708 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HÄNGE/OBJEKT, nefrit, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
2 209 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, 15 stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 008 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANO SHUGEN SADANOBU, färgträsnitt, Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynatin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK