Kan inte nå servern

Important Winter Sale 621

 
1152 föremål
425. Helene Schjerfbeck, "Konvalescenten".
425. Helene Schjerfbeck, "Konvalescenten".
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
756. VAS med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
756. VAS med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
503. FRANSK KONSTNÄR 1700-TAL , osignerad. Uppfodrad duk 57 x 72 cm.
503. FRANSK KONSTNÄR 1700-TAL , osignerad. Uppfodrad duk 57 x 72 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
99. KANDELABRAR, för sex ljus, empirestil, circa 1900.
99. KANDELABRAR, för sex ljus, empirestil, circa 1900.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
985. Collier med två fasettslipade smaragder samt gammalslipade diamanter.
985. Collier med två fasettslipade smaragder samt gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
126. BORDSPENDYL, Claude Galle, empire, 1800-talets början.
126. BORDSPENDYL, Claude Galle, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
9. BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
9. BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
549. Båtar vid borg på klippa.
549. Båtar vid borg på klippa.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1. BYRÅ, av Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773), rokoko.
1. BYRÅ, av Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773), rokoko.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
546. Kung Salomon offrar till gudarna.
546. Kung Salomon offrar till gudarna.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
616. Carl Fredrik Hill, Hills gravvård flyter på floden.
616. Carl Fredrik Hill, Hills gravvård flyter på floden.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
472. Kvällsmaten.
472. Kvällsmaten.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
313. MATTA, semiantik Heris, ca 335,5-337,5 x 237-240 cm.
313. MATTA, semiantik Heris, ca 335,5-337,5 x 237-240 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
33. SKÅP, Frankrike, 1800-talets slut, Ny-Louis XVI.
33. SKÅP, Frankrike, 1800-talets slut, Ny-Louis XVI.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
612. Julia Beck, Bron, flodlandskap från Beaumont-le-Roger.
612. Julia Beck, Bron, flodlandskap från Beaumont-le-Roger.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
420. William Blair Bruce, Riksdagshuset i aftonbelysning.
420. William Blair Bruce, Riksdagshuset i aftonbelysning.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
615. Julia Beck, Norrbro, Stockholm.
615. Julia Beck, Norrbro, Stockholm.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
686. RUYISTAV, nefrit. Troligen sen Qingdynasti.
686. RUYISTAV, nefrit. Troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
477. Vidsträckt landskap med jaktsällskap.
477. Vidsträckt landskap med jaktsällskap.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
555. Månsken över Fjällbacka.
555. Månsken över Fjällbacka.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
519. Festtåg vid antik stad.
519. Festtåg vid antik stad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
630. Per Ekström, Solglitter.
630. Per Ekström, Solglitter.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
111. LJUSBÄRARE/SKULPTURER, ett par, barock, 1700-talets första hälft.
111. LJUSBÄRARE/SKULPTURER, ett par, barock, 1700-talets första hälft.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
248. Herman Hermansson, bägare, silver, Göteborg 1717. Karolinsk.
248. Herman Hermansson, bägare, silver, Göteborg 1717. Karolinsk.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
575. Bernardino Jacobi Butinone Hans krets, Madonnan med barnet.
575. Bernardino Jacobi Butinone Hans krets, Madonnan med barnet.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
516. Ulrica Fredrica Pasch Hennes krets, Regentlängd, 9 st.
516. Ulrica Fredrica Pasch Hennes krets, Regentlängd, 9 st.
Klubbat pris 
45 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
437. Prins Eugen, "Skördetid, Örberga".
437. Prins Eugen, "Skördetid, Örberga".
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1007. En collier med odlade Tahiti-pärlor.
1007. En collier med odlade Tahiti-pärlor.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
57. STOLAR, sex stycken, stockholmsarbeten, 1770-tal.
57. STOLAR, sex stycken, stockholmsarbeten, 1770-tal.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
391. Carl Ferdinand Hernlund, Motiv från Valdemarsvik.
391. Carl Ferdinand Hernlund, Motiv från Valdemarsvik.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
629. Károly Telepy, Berglandskap med två figurer i förgrunden.
629. Károly Telepy, Berglandskap med två figurer i förgrunden.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
460. August Hagborg, Motiv från Härön, Bohuslän.
460. August Hagborg, Motiv från Härön, Bohuslän.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
564. Émile Regnault de Maulmain, Falkjakt.
564. Émile Regnault de Maulmain, Falkjakt.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
649. VASER, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
649. VASER, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
2. BYRÅ, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
2. BYRÅ, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1123. Collier platina med diamanter och pärlor.
1123. Collier platina med diamanter och pärlor.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
38 000 - 42 000 SEK
641. URNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
641. URNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
74. SPEGEL, av Nils Meunier (mästare i Stockholm 1754-1797), rokoko.
74. SPEGEL, av Nils Meunier (mästare i Stockholm 1754-1797), rokoko.
Klubbat pris 
39 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
598. Niclas Lafrensen d.ä., Hamnscener med figurstaffage, ett par.
598. Niclas Lafrensen d.ä., Hamnscener med figurstaffage, ett par.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
637. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
637. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
316. MATTA, semiantik Isfahan, ca 334 x 237,5 cm.
316. MATTA, semiantik Isfahan, ca 334 x 237,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
538. Per Ekström, Vattendränkt landskap.
538. Per Ekström, Vattendränkt landskap.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
424. "Sjundby gård".
424. "Sjundby gård".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1029. WA Bolin cigarettetui 14K guld med åttkantslipade diamanter.
1029. WA Bolin cigarettetui 14K guld med åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris 
30 100 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1104. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
1104. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
37 500 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1066. Hängssmycke platina med gammal-, åttkant- och rosenslipade diamanter.
1066. Hängssmycke platina med gammal-, åttkant- och rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
113. NATTUR, av Petter Ernst (urmakare i Stockholm 1753-85), 1760-tal.
113. NATTUR, av Petter Ernst (urmakare i Stockholm 1753-85), 1760-tal.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
209. FICKUR, Chronograph centre seconds by Russell Liverpool.
209. FICKUR, Chronograph centre seconds by Russell Liverpool.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
1009. Cartier armband 18K guld "Love".
1009. Cartier armband 18K guld "Love".
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
520. Eric Grate, "Astri".
520. Eric Grate, "Astri".
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1072. Armband 14K guld och platina med rosenslipade diamanter.
1072. Armband 14K guld och platina med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
206. Dosa, guld 14k, Schweiz c:a 1850.
206. Dosa, guld 14k, Schweiz c:a 1850.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

471. Flacon, rökkvarts, locket i 14K guld med rubiner och rosenslipade diamanter, C.E. Bolin, Moskva 1890-tal.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
55 000
 
SEK
ditt bud
50 000
 
SEK
ditt bud
48 000
 
SEK
ditt bud
46 000
 
SEK
ditt bud
44 000
 
SEK
ditt bud
42 000
 
SEK
ditt bud
40 000
 
SEK
ditt bud
38 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
55 000 SEK