Duka med stil

161 föremål
PALLAR, två stycken, allmoge, furu, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SLAKTBÄNK, 1900-tal.
SLAKTBÄNK, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TUNNA, allmoge, 1800-tal.
TUNNA, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD med låda, allmoge 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÄNK, 1900-talets början.
BÄNK, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÄNK, omkring år 1900.
BÄNK, omkring år 1900.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 8 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn samtida tillverkning.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, allmoge, 1800-tal.
SOFFA, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORGSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRAPPSTEGE, 1900-tal.
TRAPPSTEGE, 1900-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR ett par, sandsten Gotland.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn.  samtida tillverkning.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKULPTURER, ett par, stenmassa, 1900-tal.
Klubbat pris
9 205 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GRYTOR, gjutjärn, 4 st, 1800-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 800 SEK
MATBORD modern tillverkning.
MATBORD modern tillverkning.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal.
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
651 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 4 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOL, 1900-talets slut.
KARMSTOL, 1900-talets slut.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 8 stycken, 1800-tal.
STOLAR, 8 stycken, 1800-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERVERINGSVAGN 1900-talets senare del.
Klubbat pris
525 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SATSBORD, 2 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SLAGBORD, 1970-tal.
SLAGBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, 1800-tal.
TRÄDGÅRDSURNA, 1800-tal.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BROBERG & RIDDERSTRÅLE, matbord, "Limbo", Klong, 2000-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STOL, sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOLSTOL, 1900-talets mitt.
SOLSTOL, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KITTEL, koppar, 1900-tal.
KITTEL, koppar, 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 810 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GIO PONTI, korgfåtölj, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SITTPUFF 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, bambuimiterande metall, samtida.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, bambuimiterande metall, samtida.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
THOMAS ERIKSSON, bord, ”Bermuda”, Asplund,
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 4 st, märkta Thonet.
STOLAR, 4 st, märkta Thonet.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1960-70-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, Byarum, sent 1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGBORD, sent 1700-tal.
SLAGBORD, sent 1700-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KARMSTOL, 6 st stämpelmärkta; Ligna, 1900-tal.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 7+1, Cosmos och Thonet.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Thonet-stil 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL 1900-tal.
KORGSTOL 1900-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, 1900-tal.
TRÄDGÅRDSURNA, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-tal.
SERVERINGSVAGN, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Byarums Bruk, sent 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft. Thonet-stil.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, 1800-tal.
SOFFA, 1800-tal.
Klubbat pris
2 003 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VATTENTUNNA, koppar, 18-/1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
5 515 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, Thonet, omkring 1900.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 6 st olika, Thonettyp, 1900-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÄNK / SIDEBOARD, omkring år 1900.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORD, tidigt 1900-tal.
BORD, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOCKBORD, allmoge, 1800/1900-tal,
Klubbat pris
4 150 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn.
TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
URNA, brons, 1800-tal.
URNA, brons, 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, med stenskiva. 1900-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATBORD med PALLAR 8 st, modern tillverkning.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 6 st, 1900-tal.
STOLAR, 6 st, 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Mundus, 1900-tal,
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, sk bryggarstolar.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KLAFFBORD, omkring 1900.
KLAFFBORD, omkring 1900.
Klubbat pris
1 778 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 4 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, ett par, 1900-talets första del.
Klubbat pris
3 202 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CAFÈSTOLAR, 4 st, Thonet-typ.
CAFÈSTOLAR, 4 st, Thonet-typ.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK