Kan inte nå servern

Släpp in våren

 
308 föremål
MARCEL WANDERS "Knotted Chair", Cappellini, Italien.
MARCEL WANDERS "Knotted Chair", Cappellini, Italien.
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
MATS BORGSTRÖM, fat, glas, Orrefors, signerad.
MATS BORGSTRÖM, fat, glas, Orrefors, signerad.
Klubbat pris 
551 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MAURI ALMARI, BORDSLAMPA, Idman, 1900-talets mitt.
MAURI ALMARI, BORDSLAMPA, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
221 EUR
Utropspris
300 EUR
MONICA BACKSTRÖM, fat, glas.
MONICA BACKSTRÖM, fat, glas.
Återrop
Utropspris
2 000 SEK
MUGG, tenn, firma Svenskt Tenn, 1948.
MUGG, tenn, firma Svenskt Tenn, 1948.
Klubbat pris 
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PAAVO TYNELL, kandelaber, 1960-talets slut.
PAAVO TYNELL, kandelaber, 1960-talets slut.
Klubbat pris 
150 EUR
Utropspris
300 EUR
POUL KJAERHOLM, fåtölj, PK-22, Fritz Hansen Danmark 2004.
POUL KJAERHOLM, fåtölj, PK-22, Fritz Hansen Danmark 2004.
Klubbat pris 
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
POUL KJÆRHOLM, fåtölj, PK22, Fritz Hansen, Danmark 1999.
POUL KJÆRHOLM, fåtölj, PK22, Fritz Hansen, Danmark 1999.
Klubbat pris 
17 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SIDOBORD, Alberts, Tibro, 1950/60-tal.
SIDOBORD, Alberts, Tibro, 1950/60-tal.
Klubbat pris 
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIVBORD, "Regina", Nordiska Kompaniet, 1934.
SKRIVBORD, "Regina", Nordiska Kompaniet, 1934.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKULPTUR, porslin, Rosenthal.
SKULPTUR, porslin, Rosenthal.
Klubbat pris 
1 555 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1924.
SKÅL, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1924.
Klubbat pris 
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, Glas Mäster, Markaryd, 1900-talets mitt.
SPEGEL, Glas Mäster, Markaryd, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, silver, troligen Carlo Camusso, Italien, 1950/60-tal.
SPEGEL, silver, troligen Carlo Camusso, Italien, 1950/60-tal.
Klubbat pris 
1 513 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, VAS, stengods Gustavsberg Studiohand.
STIG LINDBERG, VAS, stengods Gustavsberg Studiohand.
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG, skål, stengods, "Veckla", Gustavsberg.
STIG LINDBERG, skål, stengods, "Veckla", Gustavsberg.
Klubbat pris 
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG LINDBERG, tekanna, stengods, Gustavsberg studio.
STIG LINDBERG, tekanna, stengods, Gustavsberg studio.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, Gustavsbergs studio 1963.
STIG LINDBERG, vas, stengods, Gustavsbergs studio 1963.
Klubbat pris 
6 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STIG LINDBERG, vaser, 3 st, stengods, Gustavsberg.
STIG LINDBERG, vaser, 3 st, stengods, Gustavsberg.
Klubbat pris 
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft.
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris 
2 801 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, Arne Jacobsen för Fritz Hansen "Sjuan".
STOLAR, ett par, Arne Jacobsen för Fritz Hansen "Sjuan".
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SVEN MARKELIUS, stolar, 4 st, "Orkesterstolen".
SVEN MARKELIUS, stolar, 4 st, "Orkesterstolen".
Klubbat pris 
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SWEDISH MODERN, spegel, 1900-talets mitt.
SWEDISH MODERN, spegel, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
4 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, Itsu 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, Itsu 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
900 EUR
Utropspris
800 EUR
TAKLAMPA, modell 2542/3, Valinte 1950-tal.
TAKLAMPA, modell 2542/3, Valinte 1950-tal.
Klubbat pris 
620 EUR
Utropspris
500 EUR
TAKLAMPA, modell A330S, metall, Artek, 2000-tal.
TAKLAMPA, modell A330S, metall, Artek, 2000-tal.
Klubbat pris 
225 EUR
Utropspris
300 EUR
TAKLAMPA, sputnik-modell, troligen Cosack,Tyskland, 1970-tal.
TAKLAMPA, sputnik-modell, troligen Cosack,Tyskland, 1970-tal.
Klubbat pris 
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TAKLAMPA, sputnik-modell. 1900-talets andra hälft.
TAKLAMPA, sputnik-modell. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris 
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPA, troligen Italien, 1960/70-tal.
TAKLAMPA, troligen Italien, 1960/70-tal.
Klubbat pris 
494 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TOBIA SCARPA, fat, metall, för Morellato, Italien.
TOBIA SCARPA, fat, metall, för Morellato, Italien.
Klubbat pris 
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TOBIA SCARPA, vas, metall, för Morellato, Italien.
TOBIA SCARPA, vas, metall, för Morellato, Italien.
Klubbat pris 
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TOINI MUONA, FAT, keramik, signerat TM Arabia.
TOINI MUONA, FAT, keramik, signerat TM Arabia.
Klubbat pris 
241 EUR
Utropspris
600 EUR
TOINI MUONA, fat, Arabia, Finland.
TOINI MUONA, fat, Arabia, Finland.
Klubbat pris 
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TORE AHLSÉN, taklampa, "Pia-lampan", Gärsnäs.
TORE AHLSÉN, taklampa, "Pia-lampan", Gärsnäs.
Klubbat pris 
2 125 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, lergods, Upsala-Ekeby.
VICKE LINDSTRAND, vas, lergods, Upsala-Ekeby.
Klubbat pris 
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VILSTOL, "Karlskrona", Ikea, sent 1900-tal.
VILSTOL, "Karlskrona", Ikea, sent 1900-tal.
Klubbat pris 
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGLAMPA, 1960-tal.
VÄGGLAMPA, 1960-tal.
Klubbat pris 
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1960-tal.
VÄGGLAMPOR, ett par, 1960-tal.
Klubbat pris 
3 078 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg.
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg.
Klubbat pris 
1 001 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILLY BALLEZ soffbord 1970/80-tal Belgien.
WILLY BALLEZ soffbord 1970/80-tal Belgien.
Klubbat pris 
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WIWEN NILSSON, fat, tenn, Ystad Tenn, 1934.
WIWEN NILSSON, fat, tenn, Ystad Tenn, 1934.
Klubbat pris 
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK