Easy Living

436 föremål
SIGURD PERSSON, vas, sterlingsilver, Stockholm, 1984.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALF SVENSSON, stol, "Te-Ve", Ljungs industrier.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNNAR ANDER, rökbord, Ystad-Metall, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SVANTE SKOGH, soffa, 1900-talets tredje kvartal.
Klubbat pris
5 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PALL, Stille.
PALL, Stille.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Böhlmarks, 1940-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON, rullbord, "Berit".
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ESTRID ERICSON, tillskriven. Spegel, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PIEDESTAL, troligen Glas&Trä, Hovmantorp, 1950-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Farmor".
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIET HEIN & BRUNO MATHSSON, bord, Fritz Hansen, 1985.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PAOLO PIVA, konsollbord "Athos", B&B Italia.
Klubbat pris
4 020 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, soffa, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR ANDERSSON, bordslampa signerad.
Klubbat pris
938 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIRMA SVENSKT TENN, kandelabrar ett par tenn 1944.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL FAGERLUND, vägglampor, ett par snarlika, Orrefors.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD, ett par, 2000-tal.
BORD, ett par, 2000-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, Scandinavian Modern, 1960-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATSSON, fåtöljer, ett par, "Karin". DUX.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, soffbord, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NIELS GAMMELGAARD, soffa, "Moment", Ikea, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Robin Day.
KARMSTOLAR, 6 st, Robin Day.
Klubbat pris
2 350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, sannolikt Italien, 1980/90-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1980-tal.
SOFFBORD, 1980-tal.
Klubbat pris
1 202 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALVAR AALTO, taklampa Nr A 333, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
YKI NUMMI, bordslampa, modell 40-029, Orno 1960-tal.
Klubbat pris
66 EUR
Utropspris
200 EUR
PAOLO PIVA, matbord "Athos", B&B Italia.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CESARE LACCA, serveringsvagn, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JONAS BOHLIN, matbord "Triptyk", Källemo 1989.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Farmor", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Gunilla Lagerheim Ullberg för Kasthall.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
POUL KJAERHOLM, soffbord "PK-61", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
JONATHAN ADLER, soffbord, 2000-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK