Easy Living

176 föremål
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139,  Firma Svenskt Tenn,
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
EERO SAARINEN, bord, "Tulip", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
24 100 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SIDOBORD, art deco, 1930/30-tal.
Klubbat pris
16 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien, formgivet 1981.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Klubbat pris
12 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
POUL KJAERHOLM, soffbord "PK-61", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BORD, Arkana, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ALVAR AALTO, BORD, Artek, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
980 EUR
Utropspris
200 EUR
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ALVAR AALTO, BORD, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris
960 EUR
Utropspris
200 EUR
CLAESSON KOIVISTO RUNE, soffbord, "Brasilia", Swedese.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARTEDI, soffbord, Italien, 1970-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KONSOLBORD, art decostil, modern tillverkning.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JONAS BOHLIN, matbord "Triptyk", Källemo 1989.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORD, ett par, 2000-tal.
BORD, ett par, 2000-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFBORD, Knut Hesterberg, 1960-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORD Osmanska riket, 1900-tal.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
150 EUR
BRUNO MATHSSON, Läsbord, Firma Karl Mathsson, Värnamo, 1967.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PAOLO PIVA, konsollbord "Athos", B&B Italia.
Klubbat pris
4 020 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFBORD, travertin och marmor, 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ERIK WÖRTZ, skrivbord, 1950 -/60-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PAOLO PIVA, matbord "Athos", B&B Italia.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFBORD, Brasilien, 1960/70-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JONATHAN ADLER, soffbord, 2000-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFBORD, Westbergs, Tranås, 1950 / 60-tal.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 808 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFBORD/SIDOBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, bord, "Supercirkel", 1978.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, Swedish Grace, 1920-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BARSKÅP PÅ HJUL, Italien 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, Art Déco, 1920-/30-tal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hällt.
Klubbat pris
3 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALVAR AALTO, sidobord, modell 75/modell 915.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDOBORD, sent 1900-tal.
SIDOBORD, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FREDRIK SCHRIEVER-ABELN, soffbord, Örebro, 1960/1970-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BØRGE MOGENSEN, soffbord, ek. Danmark.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, Danmark, 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD modern tillverkning.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD modern tillverkning.
SOFFBORD modern tillverkning.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIET HEIN & BRUNO MATHSSON, bord, Fritz Hansen, 1985.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VITRINBORD/SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets mitt.
SIDOBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, art-deco stil 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD,  Nordiska Kompaniet, 1950-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIDEBOARD, omkring 2000.
SIDEBOARD, omkring 2000.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SATSBORD, 2 delar, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD/SKRIVBORD, 1900-tal.
BORD/SKRIVBORD, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD Art Deco-stil 1900-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKBORD, 1900-TAL.
BRICKBORD, 1900-TAL.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATBORD, Westbergs Möbelfabrik, 1950-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK