Easy Living

503 föremål
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien.
Klubbat pris
12 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SATSBORD, 3 delar, modern tillverkning,
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Dux, 1900-talets sista kvartal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, modern tillverkning,
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, 1900-talets mitt, Stjernmöbler, Herrljunga.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
POUL KJAERHOLM, soffbord "PK-61", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 stycken, Thonet, 1900-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLA Milo Baughmans stil 1970/80-tal.
Klubbat pris
8 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 6 st, Farstrup, Danmark.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, NK Nordiska Kompaniet, Stockholm, 1930-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, 1930-/1940-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, Swedish Grace, 1920-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, Art Déco, 1920-/30-tal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKSKÅP, Art déco, 1920-tal.
BOKSKÅP, Art déco, 1920-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BARNSTOL, Thonetstil, 1900-talets första hälft/mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, jugend, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
50 EUR
Utropspris
200 EUR
SKÅP, 1950-tal.
SKÅP, 1950-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LÄSBORD/SÄNGBORD Kifa Stockholm 1940/50-tal.
Klubbat pris
837 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ILLUM WIKKELSØ, soffa, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSSPEGEL, mässing och glas, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 701 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER ett par 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NIELS GAMMELGAARD, soffa, "Moment", Ikea, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, art déco, 1930-tal.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets mitt.
SIDOBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, troligen IKEA.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FOTPALL/SITTPUFF, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖKBORD, 1940-tal.
RÖKBORD, 1940-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, Jason, Danmark, 1950-/60-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR/FÅTÖLJER ett par, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139,  Firma Svenskt Tenn,
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
SOFFA, 3 sits, modell 703, Josef Frank för Svenskt Tenn.
Klubbat pris
11 900 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SPEGEL, utfällbar, omkring 1900.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1930/40-tal,
SOFFBORD, 1930/40-tal,
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Swedish Modern, 1950-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DAGBÄDD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PAOLO PIVA, matbord "Athos", B&B Italia.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLA/SIDEBOARD 1930-tal.
BOKHYLLA/SIDEBOARD 1930-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, 1940-tal.
SOFFA, 1940-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD/SKRIVBORD, 1900-tal.
BORD/SKRIVBORD, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, STOLAR, 6 st, "Assebo", 1960-tal.
Klubbat pris
3 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, 1950/60-tal.
SOFFA, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK