Easy Living

503 föremål
SOFFBORD 1900-talets mitt.
SOFFBORD 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 211 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, omkring 2000.
SOFFBORD, omkring 2000.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALLAR, 3 stycken, 2000-tal.
PALLAR, 3 stycken, 2000-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALVAR AALTO, pallar, fyra st, modell 60 Artek, Finland.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, Howard-modell, Englesson, 2000-tal.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
700 EUR
BØRGE MOGENSEN, bänk, Fredericia A/S, 1950-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, soffbord, ek. Danmark.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGLAR, ett par, Glasmäster Markaryd.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LÄSBORD/SÄNGBORD Kifa Stockholm 1940/50-tal.
Klubbat pris
837 SEK
Utropspris
1 500 SEK
POUL KJAERHOLM, pall, PK-33, Fritz Hansen, Danmark, 2003.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SPEGEL, mässing, 1900-talets första hälft,
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Norr 11, Danmark, 2000-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
STOLAR 4 st, Svegards, Markaryd.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stolar, ett par, "DCM", Herman Miller.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PIEDESTAL 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, art déco, 1930-tal.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ERIK WÖRTZ, skrivbord, 1950 -/60-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PALL, ek, tidigt 1900-tal.
PALL, ek, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NILS JONSSON, sideboard "Lyon", Hugo Troeds Bjärnum.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, stolar 4 st, "Fanett", Edsbyverken.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG THORESEN-LASSEN, soffa, ca 1938. Danmark.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BÄNK, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
710 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALF SVENSSON, stol, "Te-Ve", Ljungs industrier.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1950-/60-tal.
SOFFBORD, 1950-/60-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKHYLLA med vitriner, 1930-tal.
Klubbat pris
1 558 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, Bramin Danmark, CITES-intyg.
Klubbat pris
1 455 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNNAR ANDER, rökbord, Ystad-Metall, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅER, 2 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SVANTE SKOGH, soffa, 1900-talets tredje kvartal.
Klubbat pris
5 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PALL, Stille.
PALL, Stille.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, rullbord, "Berit".
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, Svenska Möbelindustrier, troligen 1950-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ESTRID ERICSON, tillskriven. Spegel, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PIEDESTAL, troligen Glas&Trä, Hovmantorp, 1950-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Farmor".
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIET HEIN & BRUNO MATHSSON, bord, Fritz Hansen, 1985.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PAOLO PIVA, konsollbord "Athos", B&B Italia.
Klubbat pris
4 020 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, soffa, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOL, Svegards, Markaryd.
KARMSTOL, Svegards, Markaryd.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD, ett par, 2000-tal.
BORD, ett par, 2000-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SAM LARSSON, karmstolar, 2 st, Dux, formgiven 1974.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DAGBÄDD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PALLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, Scandinavian Modern, 1960-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets mitt.
SOFFBORD 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HYLLA 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATSSON, fåtöljer, ett par, "Karin". DUX.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BYRÅ, "Dressingroom-möbel", 1950/60-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, soffbord, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, IKEA, 1960/70-tal.
SOFFBORD, IKEA, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, Chesterfield 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
NIELS GAMMELGAARD, soffa, "Moment", Ikea, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Robin Day.
KARMSTOLAR, 6 st, Robin Day.
Klubbat pris
2 350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, Brasilien, 1960/70-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
RÖKBORD, 1940-tal.
RÖKBORD, 1940-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, sannolikt Italien, 1980/90-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK