Kan inte nå servern

Important Spring Sale 601

 
918 föremål
436. David Klöcker Ehrenstrahl Replik, Generallöjtnant Nils Bielke (1644-1716).
436. David Klöcker Ehrenstrahl Replik, Generallöjtnant Nils Bielke (1644-1716).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
432. Gustaf Lundberg, Henrika Juliana von Liewen, (1709-1779).
432. Gustaf Lundberg, Henrika Juliana von Liewen, (1709-1779).
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
316. Inge Schiöler, "Vårgrönska vid havsvik, Koster".
316. Inge Schiöler, "Vårgrönska vid havsvik, Koster".
Klubbat pris 
260 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
398. Bruno Liljefors, Räv i vinterlandskap.
398. Bruno Liljefors, Räv i vinterlandskap.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
400. Jenny Nyström, "Röda korset".
400. Jenny Nyström, "Röda korset".
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
287. Lim-Johan (Johan Erik Olsson), Lådspegel, dubbelsidig.
287. Lim-Johan (Johan Erik Olsson), Lådspegel, dubbelsidig.
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
211. Johan Ekholm, ljusstakar, ett par, silver, Stockholm 1788, gustavianska.
211. Johan Ekholm, ljusstakar, ett par, silver, Stockholm 1788, gustavianska.
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
404. Auguste Rodin, Två studier av naken kvinna som kammar sitt blonda hår.
404. Auguste Rodin, Två studier av naken kvinna som kammar sitt blonda hår.
Klubbat pris 
175 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
355. PAUL FISCHER, olja på duk, signerad Paul Fischer.
355. PAUL FISCHER, olja på duk, signerad Paul Fischer.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
390. ABRAHAM BRUEGHEL, efter, olja på duk, ej signerad.
390. ABRAHAM BRUEGHEL, efter, olja på duk, ej signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
351. PG Thelander, "Man under kruka".
351. PG Thelander, "Man under kruka".
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
527. MÅLNING, av Tong Zhengang (1959-), signerad.
527. MÅLNING, av Tong Zhengang (1959-), signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
334. Ulrik Samuelson, Utan titel.
334. Ulrik Samuelson, Utan titel.
Klubbat pris 
115 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
311. Edvard Munch, "Lejontämjaren"/"The Lion Tamer"/"Lovetemmeren".
311. Edvard Munch, "Lejontämjaren"/"The Lion Tamer"/"Lovetemmeren".
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
382. Edvard Bergh, Sommarlandskap med boskap i björkskog.
382. Edvard Bergh, Sommarlandskap med boskap i björkskog.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
300. Gustaf Fjaestad, Vinterlandskap.
300. Gustaf Fjaestad, Vinterlandskap.
Klubbat pris 
185 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
104. Jonas Bohlin, skåp, "Slottsbacken", Källemo ca 1987.
104. Jonas Bohlin, skåp, "Slottsbacken", Källemo ca 1987.
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
361B. Carl Milles, "Skridskoprinsessan".
361B. Carl Milles, "Skridskoprinsessan".
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
286. John Sten, "Landskap".
286. John Sten, "Landskap".
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
280. Carl Milles, "Tarantella".
280. Carl Milles, "Tarantella".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
302. Lorens Pasch d ä Hans krets, Skrivande herre i rosa banyan.
302. Lorens Pasch d ä Hans krets, Skrivande herre i rosa banyan.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
315. Sture Lundberg, "Siena".
315. Sture Lundberg, "Siena".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
344. Salvador Dalí, "La Licorne".
344. Salvador Dalí, "La Licorne".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
440. STEMCUP, porslin, Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
440. STEMCUP, porslin, Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
40. BYRÅ, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
40. BYRÅ, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
437. Martin Mijtens d.ä Tillskriven, Hedvig Lovisa Horn af Björneborg (1655-1715).
437. Martin Mijtens d.ä Tillskriven, Hedvig Lovisa Horn af Björneborg (1655-1715).
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
279. Karl Nordström, "Månuppgång i Bellevueparken".
279. Karl Nordström, "Månuppgång i Bellevueparken".
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
342. Carl Milles, "Jona och valfisken".
342. Carl Milles, "Jona och valfisken".
Klubbat pris 
155 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
894. RING med en briljantslipad diamant.
894. RING med en briljantslipad diamant.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 85 000 SEK
381. ADAM WILLAERTS, olja på pannå, ej signerad.
381. ADAM WILLAERTS, olja på pannå, ej signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
68. SPEGEL, barock, 1600-talets slut.
68. SPEGEL, barock, 1600-talets slut.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
827. CARTIER, collier.
827. CARTIER, collier.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
65 000 - 70 000 SEK
360. Jacob Hägg, Svenskt pansarskepp.
360. Jacob Hägg, Svenskt pansarskepp.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
69. SPEGEL, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, rokoko.
69. SPEGEL, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, rokoko.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
19. SKÄRM, Frankrike, eller Holland, 1700-talets mitt.
19. SKÄRM, Frankrike, eller Holland, 1700-talets mitt.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
422. David von Krafft, Carl Gustaf von Liewen (1695-1722).
422. David von Krafft, Carl Gustaf von Liewen (1695-1722).
Klubbat pris 
165 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
379. Carl Fredrik Reuterswärd, "Non violence".
379. Carl Fredrik Reuterswärd, "Non violence".
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
424. Gustaf Lundberg, Ulrika Elisabeth von Liewen (1747-1775).
424. Gustaf Lundberg, Ulrika Elisabeth von Liewen (1747-1775).
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
10. SPEGEL. Stockholmsarbete, 1760-tal. Rokoko.
10. SPEGEL. Stockholmsarbete, 1760-tal. Rokoko.
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
9. KONSOLBORD, ett par, stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, rokoko.
9. KONSOLBORD, ett par, stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, rokoko.
Klubbat pris 
135 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
356. Eugène Galien-Laloue, "La Madeleine".
356. Eugène Galien-Laloue, "La Madeleine".
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
357. Eugène Galien-Laloue, "L'Eglise Saint-Médard rue Mouffetard".
357. Eugène Galien-Laloue, "L'Eglise Saint-Médard rue Mouffetard".
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
183. Johan Dragman, ragoutskål, silver, Arboga (verksam 1701-1746).
183. Johan Dragman, ragoutskål, silver, Arboga (verksam 1701-1746).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
327. Melchior de Hondecoeter Hans art, Vilda fåglar i parklandskap.
327. Melchior de Hondecoeter Hans art, Vilda fåglar i parklandskap.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
836. ÖRHÄNGEN, med gammalslipade diamanter, 1800-tal.
836. ÖRHÄNGEN, med gammalslipade diamanter, 1800-tal.
Klubbat pris 
145 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
294. Axel Fridell, "Mr Simmons" (Tidningsläsaren).
294. Axel Fridell, "Mr Simmons" (Tidningsläsaren).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
323. Helene Schjerfbeck, "Landskap med björkar".
323. Helene Schjerfbeck, "Landskap med björkar".
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
110. Mats Theselius, fåtölj, "El Dorado", Källemo efter 2002.
110. Mats Theselius, fåtölj, "El Dorado", Källemo efter 2002.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
296. Werner Åkerman, "Vårfrost".
296. Werner Åkerman, "Vårfrost".
Klubbat pris 
130 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
389. Nils Möllerberg, "Sigyn".
389. Nils Möllerberg, "Sigyn".
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
374. Olaf Wieghorst, "Old Homestead - Utter Ranch Washington".
374. Olaf Wieghorst, "Old Homestead - Utter Ranch Washington".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
221. Ovchinnikov, IKON, S:t Petersburg 1908-1917.
221. Ovchinnikov, IKON, S:t Petersburg 1908-1917.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
898. RING med en gammalslipad diamant.
898. RING med en gammalslipad diamant.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
222. Morozov, etui, guld 56, S:t Petersburg 1908-1917.
222. Morozov, etui, guld 56, S:t Petersburg 1908-1917.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
901. LORNJETT, med gammal-, åttkant- och baguetteslipade diamanter.
901. LORNJETT, med gammal-, åttkant- och baguetteslipade diamanter.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
55 000 - 60 000 SEK
799. COLLIER, med odlade South sea-pärlor.
799. COLLIER, med odlade South sea-pärlor.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
55 000 - 60 000 SEK
820. COLLIER, med brilantslipade diamanter totalt cirka 5.75 ct.
820. COLLIER, med brilantslipade diamanter totalt cirka 5.75 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
55 000 - 60 000 SEK