Important Toys

VISNING: Västberga Allé 3. Öppet: mån–tors: 10–19, fre: 10–17, lör: 11–15.

191 föremål
LEHMANN, Balky Mule 425, Tyskland 1900-talets början.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KAKBURK I PLÅT, Kooperativa, 1930-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STEIFF, Teddy Baby nalle, Tyskland, ca 1952.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STEIFF, sannolikt, häst på hjul, 1910-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HEUBACH, pojkdocka, Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KÄTHE KRUSE, flickdocka, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
S.F.B.J, pojkdocka 238, Paris, Frankrike, 1910-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARNOLD, motorcykel Mac 700, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LEHMANN, Captain of Kopenick, Tyskland, 1907-1918.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TIPP & CO, flygplan, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
POJKDOCKA, karaktärsdocka, Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MÄRKLIN, badrum, Tyskland, 1910/20-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 800 SEK
ÅNGSLUP, plåt, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÖCKER, 10 stycken, gällande nallar.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DISTLER, brandbil, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BILD-LILLI, docka, Tyskland, 1955-1964.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DISTLER, sportbil IA 3058, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TIPP & CO, brandbil, Tyskland, omkring 1930.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DISTLER, sportbil JD 3058, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GAMA, tomte i plåt, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARL BUB, limousine, Tyskland 1930-tal.
Klubbat pris
1 999 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SCHUCO, "Tricky" nalle, Tyskland, 1940/50-tal.
Klubbat pris
1 211 SEK
Utropspris
1 800 SEK
HAUSSER, luftvärnsbil, Tyskland, 1930/40-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STEIFF, nalle, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KARL BUB, limousine, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
S.F.B.J, pojkdocka 235, Paris, Frankrike, 1910-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TIPP & CO, Limousine 2730, Tyskland. Omkring 1930.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LEHMANN, Emden 729, Tyskland. I produktion 1917-1937.
Klubbat pris
2 050 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EBO(Hans Eberl), GIK-GAK, Tyskland 1920-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STEIFF, butiksdisplay, 1969.
STEIFF, butiksdisplay, 1969.
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KÄSTNER, biskvidocka JDK 260, Tyskland, 1916.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEIFF, "Grodan Boll", Tyskland, ca 1956.
Klubbat pris
2 250 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNGHÄST, 1800/1900-tal.
GUNGHÄST, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TEKNO, 7 stycken bilar, Danmark, 1940/50-tal.
Klubbat pris
3 622 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BISKVIDOCKA, Tyskland, 1900-talets början.
Klubbat pris
938 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Klubbat pris
4 320 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BING WERKE, 2 stycken Ford, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
2 505 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARNOLD, motorcykel, Tyskland, 1930/40-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNGHÄST, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
8 602 SEK
Utropspris
6 000 SEK
S.F.B.J, biskvidocka 236, Paris, Frankrike, 1910-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GEBRÜDER EINFALT, ballerina no 244, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TECHNOFIX, cyklande clown, Tyskland, omkring 1950.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SCHUCO, 2 stycken Sonny 2005, Tyskland, ca 1950.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LEHMANN, Also 700, Tyskland. I produktion 1917-1945.
Klubbat pris
2 190 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BISKVIDOCKA, Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KÄTHE KRUSE, flickdocka, Tyskland, 1930/40-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LEHMANN, OH-MY 690, Tyskland. I produktion 1914-1945.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 988 SEK
Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

67. Stig Lindberg, vas, stengods, Gustavsberg studio 1964.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
Aktuellt bud:
16 000 SEK