On trend – designföremål för ett modernt hem!

263 föremål
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORGSTOL, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR 4 st, 1900-tal,
KARMSTOLAR 4 st, 1900-tal,
Klubbat pris
3 290 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, Italien 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 810 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, art déco, 1920/30-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
BRUNO MATHSSON, sidobord,"Annika",  Dux, 1900-tal.
Klubbat pris
1 428 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139,  Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
TIDNINGSSTÄLL, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATBORD, DIS-inredning.
MATBORD, DIS-inredning.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, 2 snarlika, varav ett Fiam, Italien.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GLASBORD / SOFFBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SATSBORD 4 dlr 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar 2 st Italien 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGSVAGN, Cecare Lacca, Italien 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARLO BUGATTI, stol, Turin, Italien ca 1900.
Klubbat pris
39 001 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets fjärde kvartal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PATRICK JOUIN, hyllor, tre stycken, "Optic", 2000-tal.
Klubbat pris
1 555 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERGIO RODRIGUES, fåtölj, "Leve Kilin", formgiven 1973.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFBORD, 1930-40-tal.
SOFFBORD, 1930-40-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, 1980-tal.
MATBORD, 1980-tal.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 4 st 1970-tal.
STOLAR, 4 st 1970-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 001 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SAM LARSSON, karmstolar, 4 st, Dux, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, soffbord, "Y805B", modell formgiven 1946.
Klubbat pris
2 003 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSSPEGEL, 1950-tal.
BORDSSPEGEL, 1950-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, matbord, modell 771, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
SPEGEL, BELGIEN, 1900-TALETS SLUT,
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅP, Maitland & Smith, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
9 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIDOBORD, Italien 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 203 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, Natuzzi, Italien, omkring 2000.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, Italien, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄNK / BORD, allmoge, furu, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Karin", Dux.
Klubbat pris
7 210 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ALVAR AALTO, spegel, Artek, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, "X600", Artek, Finland.
Klubbat pris
5 710 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PAOLA NAVONE, SOFFA, "Ghost 12", Gervasoni.
Klubbat pris
10 100 SEK
Utropspris
12 000 SEK
STOLAR, ett par, 1950/60-tal.
STOLAR, ett par, 1950/60-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 020 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA 108", för Vitra.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, mässing, glas, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 st, Danmark, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDOBORD, Italien 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SATSBORD, glas, 3 delar, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHARLOTTE PERRIAND, stol, "Meribel", 1941, Sentou.
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK