Duka med stil

127 föremål
VICKE LINDSTRAND, shaker med glas, 6 st, "Ice".
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EWALD DAHLSKOG, kandelabrar, ett par, fajans, Bo fajans.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, ett par, Sportstugemöbel, 1940-tal.
Klubbat pris
3 430 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BIRGER KAIPIAINEN, fat, Arabia, Finland.
Klubbat pris
2 401 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ANNA EHRNER, 44, glas, "Line", Kosta Boda, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 270 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GEORG JENSEN, skål, silver, Köpenhamn, 1925-32.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LIN UTZON, 24 delar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LIN UTZON, 3 skålar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARNGUNGSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIMON GATE, skål, glas, Orrefors ca 1930.
Klubbat pris
1 620 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CG RÅSTRÖM, skål, nysilver, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ATELIER BORGILA, bricka, sterlingsilver, Stockholm 1946.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Byarums Bruk, sent 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
THOMAS ERIKSSON, bord, ”Bermuda”, Asplund,
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BROBERG & RIDDERSTRÅLE, matbord, "Limbo", Klong, 2000-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK