Easy Living

204 föremål
TAKLAMPA, Biluna S7, Prandina 2000-tal.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
150 EUR
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, 2 st taklampor för  GINO Danmark.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Bergboms, 1960/70-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, TAKLAMPA, Markaryd. 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPOR, 2 st, Høvik Lys, Norge 2000-tal.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
200 EUR
GOLVLAMPA, BELID, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1930-tal.
BORDSLAMPA, 1930-tal.
Utropspris
400 EUR
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt.
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
45 EUR
Utropspris
150 EUR
BORDSLAMPA/GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets slut.
BORDSLAMPA, 1900-talets slut.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, mässing, 1940-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPOR, ett par, Italien, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, Doria Lichtenwerken, Österrike, 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVLAMPA, NK, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YKI NUMMI, bordslampa, modell 40-029, Orno 1960-tal.
Klubbat pris
66 EUR
Utropspris
200 EUR
UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, taklampa, Luxus, Vittsjö.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, Lyktan, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Flos, Italien, 1900-talets slut.
Klubbat pris
770 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL FAGERLUND, vägglampor, ett par snarlika, Orrefors.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, Gnosjö Konstsmide.
GOLVLAMPA, Gnosjö Konstsmide.
Klubbat pris
652 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, P.A.F. 1900-talets mitt.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, TAKLAMPA, modellnr 2356, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Carl Fagerlund Orrefors.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVLAMPA, Böhlmarks, 1940-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SVEN ARNE GILLGREN för GAB. LJUSSTAKAR, silver, ett par.
Klubbat pris
2 713 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNNAR ANDERSSON, bordslampa signerad.
Klubbat pris
938 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIRMA SVENSKT TENN, kandelabrar ett par tenn 1944.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, bordslampa, "AJ", Louis Poulsen.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
300 EUR
TAKLAMPA, mässing och opalglas, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
224 EUR
Utropspris
200 EUR
BORDSLAMPA, Murano, Italien. 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, Taito Oy, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
150 EUR
TAKLAMPA, Tector, Italien, 2000-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KANDELABRAR ett par 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
751 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Nordiska Kompaniet, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, golvlampa, "AJ Golv", Louis Poulsen.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GOLVLAMPA, Falkenbergs belysning, 1950-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LUXUS, bordslampor, ett par, 1970-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK - LJUSSTAKAR, ett par, för Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
NICLAS HOFLIN, taklampor, 8 st, "Vox", Rubn, 2000-tal.
Klubbat pris
8 001 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ACHILLE OCH PIER CASTIGLIONI, golvlampa "Arco", Flos, Italien.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TAKLAMPA, Sputnik-modell, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK