Easy Living

204 föremål
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, 2 st taklampor för  GINO Danmark.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Bergboms, 1960/70-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Biluna S7, Prandina 2000-tal.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
150 EUR
BORDSLAMPA, 1930-tal.
BORDSLAMPA, 1930-tal.
Utropspris
400 EUR
BORDSLAMPA/GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt.
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
45 EUR
Utropspris
150 EUR
GOLVLAMPA, BELID, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, NK, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets slut.
BORDSLAMPA, 1900-talets slut.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Lyktan, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Gnosjö Konstsmide.
GOLVLAMPA, Gnosjö Konstsmide.
Klubbat pris
652 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, P.A.F. 1900-talets mitt.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YKI NUMMI, bordslampa, modell 40-029, Orno 1960-tal.
Klubbat pris
66 EUR
Utropspris
200 EUR
KANDELABRAR ett par 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
751 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Flos, Italien, 1900-talets slut.
Klubbat pris
770 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÄNGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
825 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR ANDERSSON, bordslampa signerad.
Klubbat pris
938 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Høvik Lys, Norge 2000-tal.
Klubbat pris
90 EUR
Utropspris
150 EUR
UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, taklampa, Luxus, Vittsjö.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPOR, 2 st, Høvik Lys, Norge 2000-tal.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
200 EUR
HANS-AGNE JAKOBSSON, TAKLAMPA, Markaryd. 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPETTER, 5 ST, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Nordiska Kompaniet, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPAN, Lyktan, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, London, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL FAGERLUND, taklampa, glas, 1970-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Sputnik-modell, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, Boréns, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ANDERS PEHRSON, taklampa, "Tuben" Atelje Lyktan.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVEN AAGE HOLM, taklampa, Danmark.
Klubbat pris
1 305 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, "Cooky", Regiolux.
TAKLAMPA, "Cooky", Regiolux.
Klubbat pris
1 310 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CG HALLBERG, silver, ett par ljusstakar, 1961 Stockholm.
Klubbat pris
1 312 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA - HEMI, Sverige 1970-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Valinte, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
131 EUR
Utropspris
150 EUR
TAKLAMPA, Norge, 1960/70-tal.
TAKLAMPA, Norge, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Murano, Italien. 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LE KLINT, taklampa, "172", Danmark.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, 1950-tal.
GOLVLAMPA, 1950-tal.
Klubbat pris
1 599 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL FAGERLUND, vägglampor, ett par snarlika, Orrefors.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LUXUS, bordslampor, ett par, 1970-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPOR, ett par,  HEMI, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, mässing, 1940-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, Doria Lichtenwerken, Österrike, 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
2 050 SEK
Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

217. Harald Notini, bordslampa, modell "6891", Arvid Böhlmarks Lampfabrik, Stockholm 1920-tal.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
Fair warning
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
Aktuellt bud:
38 000 SEK