Kan inte nå servern

Klassiska F183

 
317 föremål
GOLVURNA, porslin, Imari Japan, 1700-tal.
GOLVURNA, porslin, Imari Japan, 1700-tal.
Återrop
Utropspris
800 - 1 000 EUR
MATTA, Bachtiari antik.
MATTA, Bachtiari antik.
Klubbat pris 
265 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
RAGUSKED, silver, Västerås 1810, I.Elg.
RAGUSKED, silver, Västerås 1810, I.Elg.
Klubbat pris 
280 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
BORD, mahognyfaner, Queen Anne, England 1700-tal.
BORD, mahognyfaner, Queen Anne, England 1700-tal.
Klubbat pris 
300 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
KARTA, kopparstick, "Plan des castels Cronslot, A 1750".
KARTA, kopparstick, "Plan des castels Cronslot, A 1750".
Klubbat pris 
320 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
TRE PORSLINSFAT, empire, Wien 1800-talets början.
TRE PORSLINSFAT, empire, Wien 1800-talets början.
Klubbat pris 
320 EUR
Utropspris
300 - 500 EUR
KARTA, handkolorerat kopparstick, Johann Baptist Homann, 1700-tal.
KARTA, handkolorerat kopparstick, Johann Baptist Homann, 1700-tal.
Klubbat pris 
330 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
SALONGSBORD, mahogny, Ryssland 1830-tal.
SALONGSBORD, mahogny, Ryssland 1830-tal.
Klubbat pris 
353 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
KARTA, Pierre Schenk "Europa excultissima", ca 1700.
KARTA, Pierre Schenk "Europa excultissima", ca 1700.
Klubbat pris 
360 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
KARTA, Oost Zee, Johannes van Keulen, 1700-talets början.
KARTA, Oost Zee, Johannes van Keulen, 1700-talets början.
Klubbat pris 
370 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
KARTA, "Regiones ad Sinum Finnicum", Holmiae 1742.
KARTA, "Regiones ad Sinum Finnicum", Holmiae 1742.
Klubbat pris 
380 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
NIKOLAI LEHTO, OBSERVATORIEBACKEN.
NIKOLAI LEHTO, OBSERVATORIEBACKEN.
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
SIDEBOARD, England 1800-talets första hälft.
SIDEBOARD, England 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
KRUKA MED FAT, IRIS, Alfred W. Finch ca 1900.
KRUKA MED FAT, IRIS, Alfred W. Finch ca 1900.
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
KARTA, S.G. Hermelin, Storfurstendömet Finland
1799.
KARTA, S.G. Hermelin, Storfurstendömet Finland 1799.
Klubbat pris 
410 EUR
Utropspris
200 - 300 EUR
PIEDESTAL, Mahognyfanerad, tidigt 1900-tal.
PIEDESTAL, Mahognyfanerad, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
420 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
KARTA, S.G. Hermelin, Wasa 1798.
KARTA, S.G. Hermelin, Wasa 1798.
Klubbat pris 
420 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
RING, 18K guld. Cartier 1990.
RING, 18K guld. Cartier 1990.
Klubbat pris 
440 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
SLEV, silver, Moskva 1889, Vasili Baladanov.
SLEV, silver, Moskva 1889, Vasili Baladanov.
Klubbat pris 
470 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
SOCKERSKÅL MED LOCK, silver, A.G. Roos, Åbo 1822.
SOCKERSKÅL MED LOCK, silver, A.G. Roos, Åbo 1822.
Klubbat pris 
500 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
SVENSK BAROCKSPEGEL, 1700-talets början.
SVENSK BAROCKSPEGEL, 1700-talets början.
Klubbat pris 
501 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALBERT EDELFELT, "RUOKOLAKSGUMMA (ELLI JÄPPINEN)".
ALBERT EDELFELT, "RUOKOLAKSGUMMA (ELLI JÄPPINEN)".
Klubbat pris 
520 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
RING, 18K guld. Cartier "Love".
RING, 18K guld. Cartier "Love".
Klubbat pris 
540 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
TENNSTOP, Vasa 1786, Mårten Hammarström.
TENNSTOP, Vasa 1786, Mårten Hammarström.
Klubbat pris 
560 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
STOL, nyklassicism, Frankrike 1700-tal.
STOL, nyklassicism, Frankrike 1700-tal.
Klubbat pris 
562 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
GLASPOKAL, 1700-talets slut, troligtvis Finland.
GLASPOKAL, 1700-talets slut, troligtvis Finland.
Klubbat pris 
564 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
GUSTAVIANSK TABURETT, sent 1700-tal.
GUSTAVIANSK TABURETT, sent 1700-tal.
Klubbat pris 
590 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
MIKKO OINONEN, BRÄNNINGAR.
MIKKO OINONEN, BRÄNNINGAR.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
MATTA, Bijar 1900-talets slut.
MATTA, Bijar 1900-talets slut.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
900 - 1 000 EUR
FRITZ JAKOBSSON, "JESSICA".
FRITZ JAKOBSSON, "JESSICA".
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ÖRHÄNGEN, rosenslipade diamanter, 14K guld.
ÖRHÄNGEN, rosenslipade diamanter, 14K guld.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
KINESISK PORSLINSKRUKA, 1700-tal.
KINESISK PORSLINSKRUKA, 1700-tal.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
RYSK SILVERBÄGARE, Moskva 1779.
RYSK SILVERBÄGARE, Moskva 1779.
Klubbat pris 
607 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
HALSSMYCKE, 18K guld, pärla.
HALSSMYCKE, 18K guld, pärla.
Klubbat pris 
620 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
TERRIN, keramik, Iris ca 1900, Alfred Wilhelm Finch.
TERRIN, keramik, Iris ca 1900, Alfred Wilhelm Finch.
Klubbat pris 
620 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
WILHELM BEHM, GRÖNSKANDE LANDSKAP.
WILHELM BEHM, GRÖNSKANDE LANDSKAP.
Klubbat pris 
640 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
IKON, tempera på pannå, Ryssland 1800-talets slut.
IKON, tempera på pannå, Ryssland 1800-talets slut.
Klubbat pris 
642 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PIEDESTALER, ETT PAR, Sverige 1800-talets slut.
PIEDESTALER, ETT PAR, Sverige 1800-talets slut.
Klubbat pris 
660 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
SILVERSKÅL, Emile Delair Paris 1882-1920, vikt 972 g.
SILVERSKÅL, Emile Delair Paris 1882-1920, vikt 972 g.
Klubbat pris 
670 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ELDSKÄRM, Ryssland ca 1820-30, gotisk.
ELDSKÄRM, Ryssland ca 1820-30, gotisk.
Klubbat pris 
690 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
MIKKO OINONEN, SOMMARVY.
MIKKO OINONEN, SOMMARVY.
Klubbat pris 
700 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
BUFFÉ/SIDEBOARD, empire, Ryssland, 1800-talets första hälft.
BUFFÉ/SIDEBOARD, empire, Ryssland, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
700 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
LAURI LEPPÄNEN, EINO LEINO.
LAURI LEPPÄNEN, EINO LEINO.
Klubbat pris 
700 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
HÄNGE, infattat mynt 20K guld, Bysantinska riket.
HÄNGE, infattat mynt 20K guld, Bysantinska riket.
Klubbat pris 
710 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
RING, 18K guld. Cartier " Love".
RING, 18K guld. Cartier " Love".
Klubbat pris 
729 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
THORSTEN WAENERBERG, SKUMMANDE FORS.
THORSTEN WAENERBERG, SKUMMANDE FORS.
Klubbat pris 
730 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
SILVERBRICKA, Österike-Ungern ca 1900, vikt 609 g.
SILVERBRICKA, Österike-Ungern ca 1900, vikt 609 g.
Klubbat pris 
761 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
ALBERT GEBHARD, KVÄLLSRODD.
ALBERT GEBHARD, KVÄLLSRODD.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
EDVIN LYDÉN, VINTERDAG.
EDVIN LYDÉN, VINTERDAG.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
SPEGEL, empire, signerad av J.M.Berg Göteborg 1800-talets början.
SPEGEL, empire, signerad av J.M.Berg Göteborg 1800-talets början.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
KARTA, "Sveciae Regnum", Giovanni Botero, ca 1596/97.
KARTA, "Sveciae Regnum", Giovanni Botero, ca 1596/97.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ELIAS MUUKKA, BJÖRKDUNGE I SOMMARLANDSKAP.
ELIAS MUUKKA, BJÖRKDUNGE I SOMMARLANDSKAP.
Återrop
Utropspris
1 800 - 2 200 EUR
OKÄND KONSTNÄR, PORTRÄTT AV MAN.
OKÄND KONSTNÄR, PORTRÄTT AV MAN.
Klubbat pris 
820 EUR
Utropspris
1 500 - 1 700 EUR
COLLIER, 14K guld.
COLLIER, 14K guld.
Klubbat pris 
820 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
EMIL HALONEN, ZACHARIAS TOPELIUS.
EMIL HALONEN, ZACHARIAS TOPELIUS.
Klubbat pris 
820 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR