Släpp in våren

143 föremål
BORDS/GOLVLAMPA, sent 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1950-tal.
BORDSLAMPA, 1950-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, Böhlmarks, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Hans-Agne Jakobsson, modell 260, mässing.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, nysilver, 1910/20-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Boréns, 1980-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Fagerhults Sweden.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORSLAMPA, metall, 1960-tal.
BORSLAMPA, metall, 1960-tal.
Klubbat pris
35 EUR
Utropspris
150 EUR
FÖNSTERLAMPOR, 2+1 st, mässing, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GAETANO SCIOLARI, taklampa Italien 1970-tal.
Klubbat pris
2 755 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVALMPA, 1950-tal.
GOLVALMPA, 1950-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Atelje lyktan, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Bergbom 1960-tal.
GOLVLAMPA, Bergbom 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Garali, Alingsås, 1980-tal,
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, firma Svensk Tenn, modell 2599.
Klubbat pris
7 350 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GOLVLAMPA, keramik, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 035 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, sputnik-modell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GOLVLAMPA,1950-tal, Eskilstuna Elektrofabrik.
Klubbat pris
1 630 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND, BORDSLAMPA, chamotterat stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd, 1960/70-tal.
Klubbat pris
746 EUR
Utropspris
300 EUR
JOSEF FRANK, taklampa, Firma Svenskt Tenn, modell 2357.
Klubbat pris
4 410 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KANDELABER, mässing, Gusum Metallslöjden.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LAMPFOT, glas.
LAMPFOT, glas.
Klubbat pris
710 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MARI SIMMULSON, keramik, bordslampa Upsala-Ekeby.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MAURI ALMARI, BORDSLAMPA, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
221 EUR
Utropspris
300 EUR
PAAVO TYNELL, kandelaber, 1960-talets slut.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
300 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

743. Lynn Chadwick, ”Winged Figures".
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
Budhistorik
260 000

ditt bud
250 000

ditt bud
240 000

ditt bud
230 000

ditt bud
220 000

ditt bud
210 000

ditt bud
200 000

ditt bud
195 000

ditt bud
Aktuellt bud:
260 000 SEK