Kan inte nå servern

Duka med stil

 
175 föremål
ATELIER BORGILA, bricka, sterlingsilver, Stockholm 1946.
ATELIER BORGILA, bricka, sterlingsilver, Stockholm 1946.
Klubbat pris 
9 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BESTICKSERVIS, 44 delar, silver, C G Hallberg, 1900-tal.
BESTICKSERVIS, 44 delar, silver, C G Hallberg, 1900-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
GULDSMEDSAKTIEBOLAGET bestick  60 dlr "Rosenholm", silver 1960-tal.
GULDSMEDSAKTIEBOLAGET bestick 60 dlr "Rosenholm", silver 1960-tal.
Klubbat pris 
6 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KAFFE OCH TESERVIS 5 dlr silver 800/1000.
KAFFE OCH TESERVIS 5 dlr silver 800/1000.
Klubbat pris 
7 651 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GEORG JENSEN, skål, silver, Köpenhamn, 1925-32.
GEORG JENSEN, skål, silver, Köpenhamn, 1925-32.
Klubbat pris 
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Silverbestick, 58 delar, "Chippendale".
Silverbestick, 58 delar, "Chippendale".
Klubbat pris 
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BESTICKSERVIS, 43 delar, silver, "Olga". GAB, 1900-tal.
BESTICKSERVIS, 43 delar, silver, "Olga". GAB, 1900-tal.
Klubbat pris 
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL HOFF, silver, jardinjär, Helsingborg, 1916.
CARL HOFF, silver, jardinjär, Helsingborg, 1916.
Klubbat pris 
6 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRÖDKORG, silver, London 1828.
BRÖDKORG, silver, London 1828.
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
500 EUR
SALTKAR, ett par, silver, rokoko, 1700-tal.
SALTKAR, ett par, silver, rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BESTICKSERVIS 14 delar, silver, Uppsala, 1833.
BESTICKSERVIS 14 delar, silver, Uppsala, 1833.
Klubbat pris 
2 700 SEK
Utropspris
4 500 SEK
SOCKERSKÅL, silver, Adolf Zethelius, Stockholm, 1832.
SOCKERSKÅL, silver, Adolf Zethelius, Stockholm, 1832.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRICKA, silver, CH JONSSON Sölvesborg, 1925.
BRICKA, silver, CH JONSSON Sölvesborg, 1925.
Klubbat pris 
4 455 SEK
Utropspris
4 000 SEK
W.A. BOLIN, skål på fot, silver, Stockholm, 1925.
W.A. BOLIN, skål på fot, silver, Stockholm, 1925.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BESTICK 10+10, silver Moskva 1896 Ryssland.
BESTICK 10+10, silver Moskva 1896 Ryssland.
Klubbat pris 
425 EUR
Utropspris
300 EUR
SÅSSKÅL PÅ FAT, silver, Stockholm, 1823-6.
SÅSSKÅL PÅ FAT, silver, Stockholm, 1823-6.
Klubbat pris 
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BESTICK, 16 delar, bl.a Wahlström, 1800-tal.
BESTICK, 16 delar, bl.a Wahlström, 1800-tal.
Klubbat pris 
2 711 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅL, silver, Danmark 1919.
SKÅL, silver, Danmark 1919.
Klubbat pris 
2 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
POKALER, 2 st, silver, Borgila, Stockholm, 1999 samt 2000.
POKALER, 2 st, silver, Borgila, Stockholm, 1999 samt 2000.
Klubbat pris 
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EVALD NIELSEN, skål med hänklar, silver, Danmark.
EVALD NIELSEN, skål med hänklar, silver, Danmark.
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, sterlingsilver, Aktiebolaget Ikora, Stockholm, 1953.
VAS, sterlingsilver, Aktiebolaget Ikora, Stockholm, 1953.
Klubbat pris 
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAFFESERVIS, 3 delar, silver, 1900-tal.
KAFFESERVIS, 3 delar, silver, 1900-tal.
Klubbat pris 
2 201 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT, silver, Mexiko, 1900-tal.
FAT, silver, Mexiko, 1900-tal.
Klubbat pris 
4 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAFFEKANNA K C HERMANN, Köpenhamn 1912. Ca 570g.
KAFFEKANNA K C HERMANN, Köpenhamn 1912. Ca 570g.
Klubbat pris 
1 807 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KASTRULL, Sterlingsilver Frankrike 1800-talets mitt.
KASTRULL, Sterlingsilver Frankrike 1800-talets mitt.
Klubbat pris 
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAFFESERVIS, 3 delar, silver, svenska importstämplar.
KAFFESERVIS, 3 delar, silver, svenska importstämplar.
Klubbat pris 
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SÅSSKÅL PÅ FAT, silver, KGM GAB, Uppsala, 1927.
SÅSSKÅL PÅ FAT, silver, KGM GAB, Uppsala, 1927.
Klubbat pris 
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOPPSLEV, silver, Moskva 1897.
SOPPSLEV, silver, Moskva 1897.
Klubbat pris 
169 EUR
Utropspris
200 EUR