Easy Living

129 föremål
BRUNO MATHSSON, FÅTÖLJER, ett par "Jetson".
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Farmor", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1980-tal.
FÅTÖLJER, ett par, 1980-tal.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, X-stolen, ett par.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Karin",
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1930/40-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, Howard-modell, Englesson, 2000-tal.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
700 EUR
KORGSTOL, sk "Peacock chair", 1970-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
200 EUR
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
360 EUR
Utropspris
200 EUR
FÅTÖLJ, 1940-tal.
FÅTÖLJ, 1940-tal.
Klubbat pris
551 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SVANTE SKOGH, soffa, 1900-talets tredje kvartal.
Klubbat pris
5 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GILLIS LUNDGREN,  soffa, "Florida", Ikea, 1968.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SAFARISTOLAR, 3 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 665 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JØRGEN HØVELSKOV, stol "Harpan", Danmark,
Klubbat pris
12 001 SEK
Utropspris
12 000 SEK
GUNGFÅTÖLJ, 1940-tal,
GUNGFÅTÖLJ, 1940-tal,
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj "Karin", DUX.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARNE JACOBSEN, soffa, "Svanen", Fritz Hansen, 2001.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
STIG THORESEN-LASSEN, soffa, ca 1938. Danmark.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFA, Chesterfield 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNGSTOL, Thonet-stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
610 EUR
Utropspris
300 EUR
FÅTÖLJ, 1960-tal.
FÅTÖLJ, 1960-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fotpall, Bruno Mathsson design.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, NK-verkstäder, Nyköping, 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, soffa, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, fåtöljer ett par, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, fåtölj, modell 400 "Tank", Artek, 2004.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, 1940-/50-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFA, Dux, Bra Bohag, Ljungs Industrier, 1950-60-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1970-tal.
FÅTÖLJER, ett par, 1970-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ, 1940/50-tal.
FÅTÖLJ, 1940/50-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
NIELS BENDTSEN, soffa, Ire, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERIK OLE JØRGENSEN, soffa, "Örestad", Dux, omkring år 2000.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BRUNO MATSSON, fåtöljer, ett par, "Karin". DUX.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
B&B ITALIA, Soffa, "Harry large".
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1940-tal.
FÅTÖLJER, ett par, 1940-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Dux, 1900-talets sista kvartal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFA, 1900-talets mitt, Stjernmöbler, Herrljunga.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, NK Nordiska Kompaniet, Stockholm, 1930-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ILLUM WIKKELSØ, soffa, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER ett par 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NIELS GAMMELGAARD, soffa, "Moment", Ikea, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, art déco, 1930-tal.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, troligen IKEA.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR/FÅTÖLJER ett par, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK