Duka med stil

175 föremål
SÅSSKÅL PÅ FAT, silver, KGM GAB, Uppsala, 1927.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAFFESERVIS, 3 delar, silver, svenska importstämplar.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
NATHAN & HAYES, Toastrack, silver, Chester, 1907.
Klubbat pris
1 833 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, silver, Danmark,
SKÅL, silver, Danmark,
Klubbat pris
660 SEK
Utropspris
1 500 SEK
W.A. BOLIN, skål på fot, silver, Stockholm, 1925.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TÅRTSPADE, silver, jugend, Danmark 1920.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, silver, svenska importsämplar, 1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SALTKAR, ett par, silver, rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKEDAR, 7 stycken, 17/1800-tal, olika mästare.
Klubbat pris
1 006 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATKNIVAR, 12 stycken, silver, modell Haga, 1950-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SALTKAR, ett par, silver, London, 1877.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BESTICKSERVIS, 44 delar, silver, C G Hallberg, 1900-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 delar, Svenska importstämplar.
Klubbat pris
2 311 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, CESON, Göteborg 1977.
Klubbat pris
716 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL HOFF, silver, jardinjär, Helsingborg, 1916.
Klubbat pris
6 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRICKA, silver, CH JONSSON Sölvesborg, 1925.
Klubbat pris
4 455 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CG HALLBERG, silver, skål på fot. Stockholm 1938.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CG HALLBERG, silver, vas. Stockholm 1916.
Klubbat pris
1 250 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BESTICKSERVIS 14 delar, silver, Uppsala, 1833.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
4 500 SEK
EVALD NIELSEN, skål med hänklar, silver, Danmark.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KASTRULL, Sterlingsilver Frankrike 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅL, silver, Italien, 1900-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BESTICK 10+10, silver Moskva 1896 Ryssland.
Klubbat pris
425 EUR
Utropspris
300 EUR
BESTICK, 19 delar, silver, 1800-1900-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL PÅ FOT, silver, Finland, 1880.
Klubbat pris
2 420 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRÖDKORG, silver, London 1828.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
500 EUR
BESTICKSERVIS, 43 delar, silver, "Olga". GAB, 1900-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GEORG JENSEN, skål, silver, Köpenhamn, 1925-32.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BESTICK, 16 delar, bl.a Wahlström, 1800-tal.
Klubbat pris
2 711 SEK
Utropspris
3 000 SEK