Moderna 587

606 föremål
222. Klaus Staudt, "Duplizität".
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
389. Knut Fjaestad, bord/pall, Sverige, jugend ca 1900.
Klubbat pris
180 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
247. Krishnaji Howlaji Ara, Blomsterstilleben.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
384. Kristian Nilsson, collier, Stockholm 1984,
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
371. LAPPONIA, halssmycke, Finland, sannolikt 1970-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
62. LENNART JIRLOW, olja på duk, signerad L. Jirlow.
Klubbat pris
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
118. Lage Lindell, Komposition.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
117. Lage Lindell, Utan titel.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
127. Lage Lindell, Utan titel.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
119. Lage Lindell, Utan titel.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
128. Lage Lindell, Utan titel.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
125. Lage Lindell, Utan titel.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
445. Lars Holmström, lampetter, ett par, Arvika, Swedish Grace.
Klubbat pris
45 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
478. Lars Holmström, ljuskrona, Arvika, Swedish Grace.
Klubbat pris
250 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
444. Lars Holmström, ljuskrona, Arvika, Swedish Grace.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
465. Lars Holmström, takarmatur, Arvika, Swedish Grace.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
466. Lars Holmström, takarmatur, Arvika, Swedish Grace.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
479. Lars Holmström, vägglampett, Arvika, Swedish Grace.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
223. Lars-Gunnar Nordström, "Kombination".
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
142. Lennart Jirlow, Blomsterstilleben med spetsgardin.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
9. Lennart Jirlow, Flanörer i parken.
Klubbat pris
250 000 SEK
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
29. Lennart Rodhe, "Klippor".
29. Lennart Rodhe, "Klippor".
Klubbat pris
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
236. Louis Toffoli, "Dans le cham(?)".
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
219. Lucio Fontana, "Concetto spaziale".
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
231. Léon de Smet, Maria med blommor.
Klubbat pris
300 000 SEK
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
591. MATTA. "Arild". Rölakan. 248 x 169,5 cm. Signatur JJ.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
554. MATTA. "Blå Heden". Rölakan. 358,5 x 252 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
85 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
559. MATTA. "Blå bårdmattan". Rölakan. 351 x 253 cm. Signerad MMF.
Klubbat pris
190 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
564. MATTA. "Blåklint". Rölakan. 233,5 x 167 cm. Signerad AB MMF MR.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
535. MATTA. "Blåringen". Flossa. 260,5 x 190,5 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
85 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
534. MATTA. "Blåringen". Flossa. 304 x 210 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
562. MATTA. "Blåsvarten". Rölakan. 153,5 x 108 cm. Signerad MMF.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
556. MATTA. "Bruna heden". Rölakan. 251 x 155,5 cm. Signerad MMF.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
555. MATTA. "Bruna heden". Rölakan. 303,5 x 202 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
582. MATTA. "Capella, gul". Rölakan. 301 x 194 cm. Signerad CM.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
553. MATTA. "Grön äng". Rölakan. 212 x 140,5 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
552. MATTA. "Grön äng". Rölakan. 248 x 208 cm. Signerad MMF.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
565. MATTA. "Gulbroka". Rölakan. 220 x 133 cm. Signerad AB MMF AML.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
530. MATTA. "Hästhagen". Flossa. 340,5 x 276,5 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
120 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
566. MATTA. "Kattegatt". Rölakan. 229,5 x 135 cm. Signerad AB MMF MR.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
540. MATTA. "Kullager, röd". Flossa. 435 x 327,5 cm. Signerad AB MMF BN.
Klubbat pris
350 000 SEK
Utropspris
400 000 - 450 000 SEK
597. MATTA. "Lister". Rölakan. 449,5 x 286,5 cm. Signerad V.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
560. MATTA. "Ljusa bårdmattan". Rölakan. 220,5 x 126 cm. Signerad MMF.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
561. MATTA. "Ljusa plador". Rölakan. 298 x 201 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
536. MATTA. "Lunden". Flossa. 256 x 179 cm. Signerad MMF.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
558. MATTA. "Nyponblomman". Rölakan. 297 x 202,5 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
557. MATTA. "Nyponblomman". Rölakan. 299 x 200 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
574. MATTA. "Pilevall". Rölakan. 257,5 x 171,5 cm. Signerad KLH ID.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
533. MATTA. "Röd Flossa". Flossa. 307 x 209 cm. Signerad MMF.
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
543. MATTA. "Rödingen". Flossa. 248,5 x 177,5 cm. Signerad AB MMF BN.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
572. MATTA. "Salerno röd". Rölakan. 305,5 x 204 cm. Signerad AB MMF BN.
Klubbat pris
170 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
532. MATTA. "Ståndaren". Flossa. 378,5 x 290 cm. Signerad MMF.
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
569. MATTA. "Timglas". Rölakan. 203 x 137 cm. Signerad SB.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
600. MATTA. "Turkos ryan". Rya. 201 x 103,5 cm. Signerad MMF.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
544. MATTA. "Ursula". Reliefflossa. 257,5 x 131,5 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
568. MATTA. "Vitsippa". Rölakan. 236,5 x 164,5 cm. Signerad SB.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
531. MATTA. "Ängarna". Flossa. 276,5 x 196 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
541. MATTA. Flossa. 179 x 124,5 cm. Signerad SB.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
525. MATTA. Gobelängteknik. 252,5 x 191,5 cm. Signerad SH BK.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
549. MATTA. Reliefflossa. 139,5 x 81,5 cm. Signerad a tergo ES.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
548. MATTA. Reliefflossa. 265 x 158,5 cm. Sverige/Finland omkring 1950.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
545. MATTA. Reliefflossa. 310 x 221,5 cm. Daterad och signerad 1942 SKLK.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
585. MATTA. Rölakan. 203,5 x 139,5 cm. Signerad B Grahn.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
594. MATTA. Rölakan. 213,5 x 149,5 cm. Signerad KLH IK.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
592. MATTA. Rölakan. 220,5 x 160 cm. Sverige 1950-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
570. MATTA. Rölakan. 234 x 173,5 cm. Signerad NKT.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
580. MATTA. Rölakan. 240 x 170 cm. Signerad GB.J.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
584. MATTA. Rölakan. 242 x 170 cm. Sverige omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
578. MATTA. Rölakan. 245,5 x 171 cm. Sverige omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
579. MATTA. Rölakan. 252 x 186,5 cm. Signerad AGS.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
581. MATTA. Rölakan. 259,5 x 161,5 cm. Signerad AGS.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
583. MATTA. Rölakan. 266,5 x 176 cm. Signerad SH.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
599. MATTA. Rölakan. 281 x 194,5 cm. Signerad L (?).
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
567. MATTA. Rölakan. 284 x 212,5 cm. Signerad SH.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
587. MATTA. Rölakan. 298 x 201 cm. Signerad BR.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
577. MATTA. Rölakan. 299,5 x 210,5 cm. Signerad KLH KB.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
590. MATTA. Rölakan. 348 x 173 cm. Sverige 1955.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
598. MATTA. Rölakan. 486,5 x 299 cm. Signerad V.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1285. Vas, porslin. Qingdynastin med Xuandes märke.
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
Budhistorik
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
Fair warning
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
Aktuellt bud:
30 000 SEK